Kukurūzinis žaltys (Elaphe Guttata )

Kukurūzinis žaltys (Elaphe Rosacea)

Elaphe guttata sutikti galite bemaž visose Floridos sausumos teritorijose. Kartu su kitomis Kukurūzinių žalčių rūšimis jie yra bene labiausiai paplitę daugelyje Šiaurės Amerikos sričių. Itin mėgsta įsikurti aukštose vietose, dažniausiai jų galima rasti pušynuose - miegančius prieš saulę ar kabančius ant šakos. Elaphe Guttata galima išvysti naktį lipantį krūmais, tvoromis ar pastatų sienomis. Auginant namuose jie yra itin draugiški, judrūs, laisvai prijaukinami ant rankų, tad kukurūzinukai gali tapti puikiais jūsų mažaisiais draugais.

Išvaizda

Elaphe Guttata nuo kitų žalčių išsiskiria savo lieknesniu kūnu bei mažesniu juodos spalvos kiekiu, kas suteikia jiems labai patrauklią svajingą išvaizdą

Elgesys

Šios rūšies žalčiai yra aktyvūs tiek dieną, tiek naktį, bet tik esant aukštai temperatūrai.  Guttata Rosacea  labai gerai išvystę savo laipiojimo įgūdžius, tad gali laisvai judėti vertikaliais medžiais ir jų šakomis.

Poravimasis ir dauginimasis

Kukurūzinių žalčių poravimosi laikotarpis prasideda pavasarį. Prieš poravimąsi žiemos miegas nėra būtinas, tačiau po miego patelių apvaisinimas būna sėkmingesnis. Žiemos miegas turėtų trukti 3 mėnesius esant 12C. Viename lizde dažniausiai pasitaiko 8 - 20 kiaušinių dėtis. Vėlyvą gegužę arba ankstyvą birželį patelė juos sudeda lizdan, o rugsėjį arba spalį pradeda ristis žalčiukai. Ką tik gimę mažyliai jau pasiruošę medžioti nedidelius graužikus. Dauginasi gana lengvai, tad natūralu, jog yra išveista įvairiausių spalvinių  Elaphe Guttata variantų.

Maistas

Kukurūziniai žalčiai  gamtoje dažniausiai įsirausia po žeme ir tyko ten gyvenančių graužikų. Kartais įsiropščia į medį ir bando sumedžioji nieko nenutuokiančius paukščius. Namuose auginamiems žalčiams taip pat duodamos smulkios pelytės, o stambesni individai valgo ir žiurkėnus, paukščius. Elaphe Guttata taip pat mėgsta šaldytą maistą, bet reikia jį labai gerai atšildyti, kad gyvūnas nesusirgtų kokia nors virškinimo liga. Nepatartina nei žalčių, nei gyvačių šerti terariume, nes gali prisiryti substrato.

Terariumas

Rekomenduojama temperatūra šviesiuoju paros metu terariume turėtų siekti  25-28°C . Karštajame terariumo kampe dieną temperatūrą  turėtų kilti iki  30°C, o  naktį kristi iki 18-20°C. Žalčiuko būstą patartina  įsigyti kuo erdvesnį ir aukštensį, kadangi šie gyvūnai linkę daug judėti ir karstytis medžių šakomis.  Vienam Elaphe Guttata terariumo dydis turėtų būti  70x40x40cm. Jame rekomenduojama pridėti gerai apdorotų šakų, kuriomis Rožiniai kukurūzinukai galėtų su malonumu laipioti. Taip pat terariume turi būtinai stovėti indas su vandeniu - žalčiai noriai jame maudysis, gers, tuštinsis. Vandenį rekomenduojama keisti mažiausiai kas 3 - 4 dienas. UV lempa – taip pat būtinas terariumo atributas. Pastebėta, jei terariume įrengta lempa – gyvūnai ėda su daug didesniu apetitu. Reikia nepamiršti, kad lempa būna karšta ir reikia apsaugoti roplį nuo nudegimo grėsmės, tad slėptuvė tikrai nepamaišytų. Žaltys jausis daug ramiau, kai žinos kad gali greitai pasislėpti.
Substratas

Puikiai tiks kokoso durpės arba drožlės - jos gerai laiko drėgmę. Tuo pačiu toks substratas palengvins gyvūnui dalią nėrimosi metu.  Taip pat tinka ir apdorotas (orkaitėje iškeptas) smėlis, dirbtinė veja, laikraštis.


Pasidalinkite