Arachofobija ir plaukiojantys tarantulai 


Mus supantis pasaulis stebina, žavi, o neretai ir gąsdina savo gyvūnų įvairove. Vorai nuo neatmenamų laikų žmonijai visuomet buvo paslaptingi ir kiek bauginantys sutvėrimai. Baimė jiems yra bene dažniausiai pasitaikanti fobija. Arachnofobija (iš gr. arachne 'voras' + phobia 'baimė') – tai didžiulė vorų ir voragyvių baimė. Turintys ją vengia visko kas susiję su šiais gyvūnais. Apie penkiasdešimt procentų moterų ir aštuoniolika procentų vyrų kenčia nuo šios vorų ir voragyvių baimės.  Egzistuoja netgi tokie sunkūs arachnofobijos atvejai, kai žmonės taip bijo šių aštuonkojų sutvėrimų, kad negali jų matyti netgi paveikslėliuose ar nuotraukose. Ši baimė yra itin iracionali, nes būtent mes, žmonės, turime gerokai daugiau šansų nužudyti vorą nei šis kokiu nors būdu pakenkti mums. Kita vertus, galbūt tai, kad tiek daug žmonių bijo vorų, nėra atsitiktinis dalykas. Viena populiari teorija teigia, kad pačioje žmogaus evoliucijos pradžioje vorai iš tiesų kėlė rimtą pavojų, dėl to žmonėms ir susiformavo tokia reakcija. Kita teorija teigia, kad kur mes bebūtume, visuomet 3 metrų atstumu nuo mūsų kažkur slepiasi voras arba voragyvis. Kiek tiesos tame nežinia, tačiau aišku viena –  žemėje gyvena milijonai įvairių rūšių, dydžių ir spalvų vorų. Taigi, tikriausiai nieko nuostabaus , kad tokia galybė žmonių jaučia baimę šiems sutvėrimams. Kai kurie asmenys net pamatę nedidelį voriuką palubėje ima klykti lyg didžiausią monstrą išvydę, tad įdomu , ką jie darytų savo kelyje sutikę didžiulį tarantulą?

Tarantulai laikomi vieni didžiausių pasaulyje gyvenančių vorų. Jų esti daugybė rūšų, tad nesistebėkite išvydę tiek nedidelį, piršto didumo tarantulą, tiek milžinišką, dydžio sulyg pietų lėkšte monstriuką. Vien JAV yra žinoma apie 40  tarantulų rūšių. Paprastai jie būna įsikūrę miškuose, tačiau aptinkama ir dykumose ar netoliese esančiose žemėse.

Jei kartais atsidursite Teksase, derėtų būti atsargesniems tiek vaikštant žeme, tiek plaukiojant vandens telkiniuose, kadangi buvo pastebėta tarantulų, kurie ne tik puikiai jaučiasi žemėje, bet ir vandenyje, tiksliau, ant vandens paviršiaus. Taip taip, pasirodo esti tarantulų, kurie geba net plaukti vandeniu. Jei iki šiol maudydamiesi egzotiškų kraštų vandens telkiniuose bijojote tik ryklių ar piranijų, dabar papildomai galite saugotis ir milžiniškų plaukuotų vorų. Prastos žinios kenčiantiems nuo arachnofobijos. Vis tik, jei laikysitės elementaraus atsargumo bei pagarbos šiems gyvūnams, greičiausiai jie nieko blogo jums nepadarys. Laimei, vorai neėda žmonių, tad per daug baimintis nėra pagrindo. O kuo gi minta tarantulai? Įvairias vabzdžiais, tokiais kaip žiogai, skėriai, vikšrai, kandys ir pan., taip pat ir kitais, mažesnių rūšių vorais. Kaip matote, jie puikiai pasitarnauja ekosistemai ir nėra tokie baisūs, kaip gali pasirodyti. Stebėkime, džiaukimės ir grožėkimės šiais nepaprastais gyvūnais, nepamiršdami saugumo reikalavimų.

Pasidalinkite