Brazilijos rožiniaplaukis paukštėda (Lasiodora parahybana)

 Brazilijos rožiniaplaukis paukštėda (Lasiodora parahybana)


Jūsų dėmesiui, vienas didžiausių ir sparčiausiai augančių vorų paukštėdų pasaulyje- Lasiodora parahybana. Per metus jis gali ūgtelti net 15 cm , o vorų pasaulyje tai išties įspūdingi skaičiai. Šis gigantas tikrai yra vertas jūsų dėmesio ir pagarbos. Brazilijos rožiniaplaukis yra pakankamai aktyvus ir smalsus gyvūnas, tad laikant namuose jį yra įdomu stebėti. Jei save priskiriate prie  prisiekusių vorų mylėtojų – šis milžinas tiesiog privalo atsidurti jūsų kolekcijoje. Brazilijos rožiniaplaukis paukštėda be abejonės užkariaus kiekvieno vorų mylėtojo širdį savo savitu charakteriu bei stulbinančia išvaizda. Vis tik, Lasiodora parahybana nerekomenduojamas pradedantiesiems tarantulų augintojams, kadangi yra pakankamai agresyvus, greitas ir drąsus..


Išvaizda ir elgsena.

Natūralioje gamtoje, kaip jau sufleruoja pavadinimas, Brazilijos rožiniaplaukis voras aptinkamas Brazilijos atogrąžų miškuose. Šis paukštėda nepasižymi itin ryškiomis spalvomis, o savo išvaizda primena didžiulį Brahypelma albopilosum. Tarantulo pilvelis ir kojos yra tamsiai rudos spalvos, apaugę oranžiniais plaukeliais. Tai pakankamai dideli vorai – suaugę individai užauga iki 18 - 25 cm. Patelės paprastai didesnės už patinukus, o be to , jos ir gyvena gerokai ilgiau – net iki 20 metų, kai tuo tarpu patinai sulaukia vos 4 – 6 gimtadienio. Lasiodora parahybana yra naktiniai gyvūnai, kurie aktyviausi būna būtent tamsiuoju paros metu. Nėra agresyvūs bet gali gelti. Tiesa, jų nuodai sąlyginai nėra pavojingi žmogui, vis tik, tikslių duomenų apie nuodų poveikį nėra, tad bendraujant su šiais vorais visada reikia išlikti atsargiems. Dėl aršaus būdo, tarantulo nerekomenduojama imti į rankas tiek dėl žmogaus, tiek dėl paties gyvūno saugumo. Šis charizmatiškas grobuonis ir taip suteiks šeimininkui daug džiaugsmo, mat jį stebėti tikras malonumas. Kadangi Brazilijos rožiniaplaukis nemezga tinklų ir retai ilgai tūno pasislėpęs, jis leidžia savimi pasigrožėti daug dažniau, nei daugelis kitų rūšių vorų paukštėdų. Tai bene didžiausi šio tarantulo pliusai.


Laikymo sąlygos.

Lasiodora parahybana priežiūra nėra labai sudėtinga. Rūpinimasis šiuo voru tikrai nepareikalaus daug laiko ar išlaidų. Brazilijos rožiniaplaukis paukštėda geriausiai jausis dideliame erdviame terariume (kuo didesnis – tuo geriau), kurio išmatavimai gali būti ir 50x50 cm (aukštis nėra labai svarbus). Kadangi Lasiodora parahybana yra antžeminis voras, kuris mėgsta pasikapstyti, kokoso durpių substrato sluoksnis terariume turėtų būti ne mažesnis, nei 5 cm. Pagrindui rekomenduojama naudoti kokoso durpes. Dalį substrato galima uždengti samanomis. Nepamirškite ir slėptuvių – jos vorui suteiks saugumo pojūtį. Vandens indas, kaip ir bet kuriam kitam tarantului, yra būtinas. Rekomenduojama temperatūra terariume  - 25°C, drėgmės lygis– 75-85 %. Temperatūros ir drėgmės lygio matavimui naudokite hindrometrą. Šildymui puikiai tiks 15w šildymo laidas.


Maitinimas.

Brazilijos rožiniaplaukis paukštėda nėra išrankus maistui ir ėda beveik viską, tad problemų šiuo klausimu kilti neturėtų.  Tai tikrų tikriausias rajūnas, neatsisakantis nieko, kas yra bent kiek mažesnis už jį patį. Jaunikliai maitinami kaip ir kitų rūšių paukštėdų mažyliai: drozofilomis, amarais, mažais svirpliukais, tarakonais, vikšrais, bei kitais smulkiais vabzdžiais. Suaugę vorai minta svirpliais, zoofobusais, sliekais, skėriais, tarakonais, bei kitais didesniais vabzdžiais.  Jie taip pat neatsisakytų paskanauti ir mažų driežiukų, kitų vorų, varliukų, žuvyčių ar nedidelių naujagimių peliukų... Taip, apetitu šie tarantulai tikrai nesiskundžia. Jei nesate tikras kuo maitinti vorą, ar koks maistas vorui tinkamiausias, visada galite susisiekti su mumis, Arba užpildyti formą ir gauti reguliaraus maitinimo pasiūlymus

Pasidalinkite