Čako geltonkelis (Grammostola pulchripes)
Grammostola pulchripes, dar visiems žinomas kaip Čakas, nors ankščiau šie tarantulai buvo vadinami aureostriata - šis žodis kiles iš senos ir dabar jau nebenaudojamos lotynu kalbos reiškia auksą ir dryžius aureus striatus, tai realiai ir apibudina šiuo nuostabaus kartais paukščiukus iš lyzdų vagiančio ne vegetaro išvaizdą. Vėliau persigalvojo ir nusprendė pervadinti pulchripes , pulchra , verčiamas kaip gražus, ir pes, reiškiantis pėdą. Ką tai bendro turi deja informacijos rasti nepavyko, bet vis dar ieskome rade papildysime
Mitybą : gamtoje dėja bet neturi tu kurie jais pasirupintu ir duotu gerai subalansuoto gyvo maisto. Todėl minta įvairiais nariuotakojais kuriuos susimedžioje, kartais ir koki varlioką ar driežioką pasigauna, bet kartais buna ir atvirkščiai. O vat jau kai gyvena su juo besirupinančiu šeimininkų tai gauna visko ir nuostabiai skanių svirplių, ir peru juodvabaliu lervų ir koki vieną kitą skėrį jai jau buna pakankamai paaugęs. Auginant namuose aisku varliuku ir drieziuku gauna retai, bet tai reiškia jog ir patys nebuna suvalgyti ju.
Šie gražuoliai nemėgsta šalčio ir apsigyveno Paragvajuje , Argentinoje. Lakstančiu su pingvinais tikrai nerasite
Gyvenamoji vieta: Paragvajus, Argentina
Augimo greitis: vidutinis Numatoma gyvenimo trukmė: patelės iki 15 metų / patinai iki 5 metų
Rekomenduojamas patirties lygis auginant namuose: pradedantysis
● Tai viena iš didžiausia naujųjų laikų tarantulų veislė
● Ši rūšis dar žinoma, kaip Chaco auksinių kelių tarantulas, dėl geltonai auksinės spalvos juostelių aplink jų kojas, ties kelio sulenkimais.
● Su jais gana lengva sugyventi bei juos auginti, tačiau sulaukęs brandos patinas tampa agresyvus
● Kadangi šie antžeminiai vorai yra draugiški, jie retai kandžiojasi
Jums tikriausiai kyla klausimas ar šis voras nuodingas ir ar gali pakenkti žmogui? Taip, jis kanda (nors ir nedažnai), tačiau daug bėdų žmonėms nepridarys. Jeigu ištveriate bitės įgėlimą, tai ištversite ir tarantulo įkandimą! Agresyvesni būna patinai pasiekę brandos amžiaus. Patelės tikrai daug ramesnės bei santūresnės. Kaip ir kiti tarantulai, Grammostola pulchripes, taip pat turi dygliuotus plaukelius, kuriuos naudoja ekstremaliose situacijose kaip apsaugą. Žmonėms tai gali sukelti tik nedidelį skausmą, niežulį ar paraudimą. Tačiau, kaip grėsmingai tai beskambėtų, šie nuostabūs tarantulai yra labai paklusnūs bei mieli augintiniai.
Šiek tiek apie auginimą namuose:
Šiuos tarantulus patartina laikyti specialioje akrilinėje dėžutėje (terariumę), kurios plotis didesnis nei aukštis. Taip pat reikalinga geras vėdinimas bei didesnis nei 50% drėgmės lygis. Terariume turi būti pakankamai substrato: tai gali būti kokoso durpės, samanos, kokoso pluoštas. Voras tikrai įvertins jeigu jo terariume paliksite specialų indelį su vandeniu. Yra žinoma, kad ši rūšis mėgsta laipioti sienomis iki pat viršaus, ypač pirmąjį mėnesį naujuose namuose. Dėl to svarbu užtikrinti, kad aptvare būtų daug substrato, bei vietos palandžioti. Tarantulo kojos yra ganėtinai stambios ir lengvai gali įstrigti mažesniuose plyšiuose, dėl to labai svarbu naudoti kokybiškus ir patikimus terariumus.
Retkarčiais šis voras pasninkauja ištisus mėnesius, todėl nesijaudinkite, jei ilgai nevalgys. Tiesiog ištraukite nesuvalgytą grobį ir bandykite duoti dar kartą po savaitės ar dviejų. Užtenka vieno mažo svirplio , priklausomai nuo tarantulo pilvo dydžio. Reikėtų stengtis nepermaitinti. Kartą per savaitę galima sumaitinti 2–3 vidutinius svirplius arba porą sliekų. Svarbu stebėti pilvo dydį, jeigu jis stipriai išsipučia, tuomet porciją galima pamažinti.
Šis tarantulas yra puikus tvarkdarys, todėl nesistenkite per daug kruopščiai tvarkyti jo teritorijos, nes didžiąją nakties dalį jis praleis viską pertvarkydamas pagal savo nuožiūrą ir sunaikins visus sudėtingus statinius, kuriuos jam padarėte. Tai tikrai nuostabus tarantulas su ryškiais auksiniais akcentais ir gražia išvaizda!
Įdomūs faktai apie tarantulus:
Tarantulai pilvo šonuose ir gale turi plaukelius, vadinamus dilgėliniais. Jei tarantulas patiria stresą, šie plaukeliai ima slinkti. Dilginantys plaukai gali sukelti niežulį bei dirginti nosį, burną ir akis. Nors jie neturi kaulų, tarantulai ir kiti vorai turi kietą išorinę dangą, vadinamą egzoskeletu, kuris apsaugo ir laiko jų kūną.
Tarantulai geba gaminti šilką, tačiau skirtingai nei kiti vorai, jie nenaudoja šilko tinklui, vietoj to, jie naudoja šilką savo urveliams iškloti ir kiaušinėliams apsaugoti.
Nors tarantulai yra nuodingi gyvūnai, jų nuodai retai būna toksiški žmonėms. Dar nė vienas žmogus nemirė nuo tarantulo įkandimo.
Tarantulo egzoskeletas neauga. Kai tarantulas tampa didesnis, jis nusimeta savo egzoskeletą.
Vorai yra voragyviai, bet ne vabzdžiai. Pagrindinis skirtumas tarp vorų ir vabzdžių yra jų kojų skaičius. Vorai turi aštuonias kojas, o vabzdžiai šešias.