Gigantiškasis raudonsparnis (Tropidacris cristata)

Tropidacris cristata – Didžiausias skėrys ar jo apgaulė?

1937 m. “Monitor-Herald” pirmajame puslapyje pasirodė tokia antraštė: „Milžiniški skėriai įsiveržę į pono Butts sodybą“. Pasak ūkininko AL Butts:


 “Tie skėriai matyt, suvalgę kokį nors specialų augalinį maistą, kurį pasėjau savo obelų sode, tad ir užaugo iki stulbinančių 91,44 centimetrų ilgio. Pakankamai dideli, kad nuplėštų medžių šakas bešokinėjant aplink sodą.”

Kartu su straipsniu buvo įkeltos, ir tą faktą, patvirtinančios nuotraukos, kuriose vabzdžiai mutantai buvo medžiojami šautuvais. Kadangi pasakojimas prasidėjęs ir visus suintrigavęs nuo pirmojo puslapio, taip šokiravo, jog niekas nebeskaitė istorijos pratęsimo.  Skaitytojai taip ir nepasiekė paskutinės, ketvirtame puslapyje buvusios pastraipos, kuri atskleidė įmantrią apgaulę, kurią sugalvojo ponas Buttsas ir „ Monitor-Herald” leidėjas BJ Fulleris.

Štai jums ir įrodymas, kaip lengvai galima manipuliuoti informacija! Tai buvo pirmieji bandymai žaisti su nuotraukų redagavimu. Iki šiol internete žmonės dalinasi šiomis nutraukomis, skelbia įvairias neįtikėtinas teorijas ir svarsto: Ar tai tikra?

Galime jum pasakyti kas yra tikra skėriai pasaulyje! Šiuo metu didžiausio skėrio titulą ir garbingiausią karūną nešioja didysis WETA! Jis sveria apie 71g. Tai prilygtų trijų pelių svoriui. Šis rekordininkas gali užaugti iki 10 cm ilgio. Jis toks didelis, jog net negali šokinėti taip, kaip kiti jo gentainiai skėriai. Vietoj to, jis tiesiog vaikštinėja ir ropinėja.


Na, užteks apie rekordininkus. Mūsų šio straipsnio super žvaigždė - Tropidacris cristata, milžiniškas raudonsparnis skėris!  Jo pavadinimas tikrai atitinka šoklio išvaizdą. Jei kada teks stebėti šį skėrį skrendant, turėsite galimybę išvysti nuostabaus grožio raudonus jo posparnius. Nors jauni šios rūšies skėriai skiriasi nuo suaugusiųjų savo gelsva spalva. Manoma, kad šitaip gamtoje jaunikliai apsisaugo nuo plėšrūnų.

Šis gražuolis tikrai neatsilieka nuo mūsų rekordininko, dėl to jis garbingai priskiriamas prie vienų iš didžiausių skėrių pasaulyje! Patelė gali siekti net 15cm, o patinas 10cm ilgį. Šis didžiulis tropinis skėrys yra ginkluotas dygliuotomis kojomis, kurios veikia lyg katapultos, visad pasiruošusios šaut viršun. Jis gali nušokti 20 kartų savo kūno ilgio.

Nepatikėsite, bet šių skėrių "ausys" slypi po jų sparnais. Jei įsivaizduotumėme skėrį kalbantį telefonu, tai vaizdas būtų maždaug toks:  


Didieji raudonsparniai skėriai šioje žemėje evoliucionuoja jau daugiau nei 200 metų. Jie kilę iš atogrąžų Pietų ir Centrinės Amerikos bei Meksikos.

Šie gigantai labai populiarūs tarp egzotinių gyvūnų augintojų, kolekcininkų bei prekybininkų. Menininkai šiuos skėrius naudoja jau atgyvenusius gyvenimėlį: rėmina į savo meno kūrinius, fotografijas, interjero dizainą ir pan.

Ar jūs augintumėte tokį šoklį? O gal būt jau auginate? Pasidalinkite savo įžvalgomis ir su mumis!

Pasidalinkite