Kaip išvengti paukštėdos įkandimo.

Šiame straipsnyje papasakosiu apie tai, kaip galima išvengti voro paukštėdos įkandimo. Jūs sužinosite, kodėl voras gali jums įkąsti, kaip sumažinti agresyvių vorų pyktį, ir gausite informacijos apie saugą.

Kodėl aš išvis nusprebdžiau parašyti šį straipsnį?

Reikalas tas, kad internete prirašyti sausi tekstai apie tai, koks voras agresyvus, koks toksiškas, koks išvis baisus. Rekomendacijų, kaip išvengti vorų įkandimo ir kodėl vorai kanda ,- labai mažai.

Taigi kodėl paukštėda kanda?

Pirma priežastis. Voras saugo savo teritoriją.

Jeigu jūs įsiveršite į agresyvaus ir nervingo voro teritoriją, jis jus atakuos.  Ypač jeigu tai vyks šalia jo slėptuvės. Iki paskutinio jis gins savo urvelį ar lizdą, nes voras gamtoje gyvena sėslų gyvenimą. Atakuoti gaili ir agresyvūs, ir ramūs vorai.

Taigi lįsti į  jo tertoriją neverta. Daugeliu atvejų tokia agresija – tik gynyba.

Antroji priežastis. Voras susinervinęs.

Jei paukštėdą visąlaik  nervinsim, versdami jį ginti savo teritoriją, imsim į rankas, tai nieko gero iš to neišeis. Netgi pats ramiausias Garbaniuotaplaukis paukštėda (Brachypelma albopilosum) gali jums įgelti. Mėgstantiems imti į rankas verta priminti, jog tai ne žiurkėnas ar koks nors pūkuotukas. Tai laukinės gamtos dalis , į kurią neverta brautis.

Trečioji priežastis. Bandymas imti į rankas.

Aš nepritariu tiems, kas ima į rankas net ir pačias taikiausias rūšis. Juk neatspėsi, ar kąs voras, ar ne. Ypač reikia  pamąstyti apie Poecilotheria šeimos vorus. Pilnas internetas tokių video ar nuotraukų. Tad dar kartą priminsiu, jog voras laukinės gamtos dalis (analogija su akvariumo žuvytėmis).

Ketvirtoji priežastis. Voro perkėlimas

Niekur nedingsi nuo voro perkėlimo, ir todėl voras gali įgelti. Ypač, kai voras greitas ir agresyvus. Arba kai reikia paimti išnaras, kurios gali būti sletuvėje. Tai vienintelė prižastis, dėl kurios gali nukentėti net atsargus žmogus. Tada reikia dirbti su indais. Jeigu tai agresyvus voras, tai vieną indą pakiškite po apačia, kitą iš viršaus. Uždarykite dangtį ir laukite, kol voras pats pereis į kitą indą. Tada atsargiai patraukite indus. Tikimybė, jog voras įkąs,  nulinė. Čia svarbu neskubėti.

Agresiją galim sumažinti, kai terariume pakankamai daug slėptuvių. Baisu, kai Poecilotheria, H.maculata. P. murinus ir kiti laikomi be slėptuvių. Tai reiškia, kad kaltas dėl įkandimo bus pats šeimininkas. Kaltas, nes voras neturės kur pasislėpti. Todėl slėptuvės būtinos (ypač agresyviems vorams).

Taigi rekomenduojama:

  1. Nesiveržti į voro teritoriją.
  2. Nenervinti jo.
  3. Dirbti su ilgu 27-50 cm pincetu labia dėmesingai.
  4. Negirtauti, kai būname šalia voro.
  5. Neimti į rankas!
  6. Perkelti labia atsargiai.
  7. Štai ir visos rekomendacijos.Pasidalinkite