Karališkoji gyvatė ( Lampropeltis getula getula)

Susipažinkite su Karališkąja gyvate – žaviu ir nuostabaus grožio sutvėrimu. Pasigirti ši karalaitė gali ne tik puikia išvaizda, bet ir švelniu temperamentu. Tai paklusnus ir lengvai prijaukinamas gyvūnas, tad Karališkąją gyvatę yra paprasta ir saugu laikyti namuose. Tik nepagalvokite, kad ši gražuolė yra nuobodi, priešingai – tai smalsus ir energingas gyvūnas, kurį neabejotinai yra labai įdomu stebėti. Lampropeltis getula getula - puikus pasirinkimas pradedantiesiems gyvačių augintojams.

Išvaizda ir elgsena.

Lampropeltis getula getula natūralioje gamtoje gyvena Floridoje, Džordžijos valstijoje, Šiaurės ir Pietų Karolinoje, Virdžinijoje bei kai kuriose Alabamos dalyse. Šias gyvates sutikti galima pelkėse, miškuose dykumų savanose ar netoli fermų esančiose teritorijose. Karališkosios gyvatės yra išties įspūdingo dydžio gyvūnai – subrendusio individo ilgis gali siekti net 1, 80 m. Jos taip pat ir ilgaamžės – tinkamai prižiūrimos išgyvena 15–20 ar dar daugiau metų. Tai labai dailūs ir patrauklūs gyvūnai. Karališkųjų gyvačių galvos ir kūno spalva svyruoja nuo rudos iki juodos, su 20 – 45 baltos arba kreminės spalvos skersinėmis juostelėmis. Pilvas dažniausiai taip pat būna rudas arba juodas, su įvairiais baltos ar kreminės spalvos dėmių kiekiais.

Įdomus faktas: būdama sunerimusi ar sutrikusi, Lampropeltis getula getula virpina savo uodegą.

 Laikymo sąlygos.


Nors Karališkosios gyvatės yra gana aktyvios, vis tik, joms nereikalingas labai erdvus būstas. Lampropeltis getula getula gali gali būti laikoma įprastame  130 - 180 l terariume. Labai svarbu, kad terariumo dangtis būtų sandarus ir patvarus, kadangi Karališkosios gyvatės yra labai stiprios ir meniškai sugeba pasprukti.
Visos gyvatės, įskaitant ir Karališkasias, yra šaltakraujės, todėl norėdamos pasiekti joms reikalingą kūno temperatūrą, jos naudojasi išoriniais šilumos šaltiniais. Terariume reikėtų įrengti skirtingas šilumos zonas. Šiltajame kampe rekomenduojama 27 - 33 °C, o vėsiajame  apie 24 ° C temperatūra. Geriausias pasirinkimas tinkamai temperatūrai palaikyti yra šiluminiai kabeliai su termostatu. Temperatūrai matuoti taip pat puikiai tiks hidrometras. 
Pagrindui geriausiai tinka kokoso durpės, padengtos samanomis. Substrato sluoksnis turėtų būti pakankamai gilus, kad gyvatė jame galėtų pasislėpti. Bent kartą per mėnesį visos durpės turėtų būti pašalintos ir pakeistos naujomis. Terariumo dekoravimui galite naudoti akmenis, kriaukles ar net vazoninius augalus. Būtina pasirūpinti ir slėptuvėmis – po vieną kiekviename skirtingos šilumos terariumo gale. Joms puikiai tiks kartoninės dėžutės, gėlių vazoneliai ir pan.

Karališkosioms gyvatėms nereikia palaikyti nustatyto drėgmės lygio, tačiau retkarčiais galite apipurkšti vandeniu terariumo vidų (tik žiūrėkite, kad nesusidarytų vandens kondensatas). Nepamirškite į gyvatės būstą įstatyti ir indelio su vandeniu, kad jūsų augintinė galėtų atsigerti.

Įspėjimas: Karališkosios gyvatės yra žinomos dėl savo polinkio į kanibalizmą, todėl svarbu, kad jos visada būtų laikomos atskirai.

Maitinimas.


Pagrindinis Karališkųjų gyvačių maistas yra pelės ir žiurkės. Graužikas turėtų būti tinkamo dydžio, kad po ėdimo jūsų gyvatės kūne liktų guziukas. Jauniklius maitinkite pelių naujagimiais, o suaugusias gyvates šerkite jau subrendusiomis pelėmis. Labai didelėms gyvatėms gali prireikti 2 suaugusių pelių. Taip pat, dėl įvairovės, suaugusias gyvates retkarčiais galite palepinti vienadieniais viščiukais. Nemaitinkite savo augintinės gyvu maistu, nes net maža pelė gali kąsti ir taip sužeisti gyvatę.
Jei nežinote kokio dydžio maista tinkamas jūsų augintiniui, parašykite mums tikria padėsime pasirinkti tinkamą maistą gyvatei, ar geriau ją įkurti  :  Staktosvoras.lt

Pasidalinkite