Liežuvio valgytojas (Cymothoa exigua)

Cymothoa exigua yra iš lygiakojų (isopod) rūšies ir žuvų parazitas.Galima aptikti Kalifornijos įlankoje. Patelės gali užaugti iki 3 cm, patinai;apie 1,5 cm. Tai vienintelis organizmas ,kuris gali pakeisti kito gyvūnų kažką iš dalių – mūsų atveju –žuvies liežuvį. 

Cymothoa exigua patenka į žuvies žiaunas.Tarp jų būna tol ,kol subręsta.Kada jau liežuvio parazitas subrendo, ji atsiskiria nuo žuvies žiaunų ir jungiasi prie žuvies liežuvio,o patinas prisikabina ant jos.Jie  mano, kad tai turėtų būti fantastiški jų namučiai. Šis parazitas, turi labai stiprias užpakalines kojas, jomis jis saugosi nuo žuvies burnos ir stengiasi save įtvirtinti ant žuvies liežuvio.Ji įkanda į liežuvį-padaro pjūvį ir pradeda čiulpti į save kraują. Galų gale žuvies liežuvis atrofuojasi,nudžiūsta ir nukrenta.Kas įdomiausia , tai kad žuvis pati nežūva, o pradeda naudoti parazitą kaip savo organą-liežuvį.

Žuvis gali turėti ne  vieną porą šių parazitų, o net 4 ar 6.Patelės padeda nuo 420 iki 700 kiaušinių. Gali tik vieną kartą dėti kiaušinius. Jeigu yra du patinai žuvies burnoje, tai vienas iš jų keičia lytį –į moterišką.

Mums šis parazitas nėra nuodingas, gali tik įkasti.

Pasidalinkite