Meksikos didysis oranžkelis (Brachypelma annitha)

Perskaitę šį straipsnį sužinosite apie Meksikos didįjį oranžkelį paukštėdą. Jūs sužinosite smulkmenas apie šį paukštėdą: kaip parinkti tinkamą terariumą, kaip jį įrengti ir taip pat kuo maitinti šį vorą. 

Labai ilgą laiką šią rūšį painiojo su Brachypelma smithi, kadangi šie paukštėdos yra labai panašūs. Šis voras yra ganėtinai retas ir retai kada pasitaiko proga jį įsigyti. 

Šio suaugusio voro dydis gali siekti apie 16 centimetrų, o kūnas (matuojant be kojų) net 8 centimetrus. Visas voro kūnas yra padengtas tankiais plaukeliais. Pilvelis juodos spalvos su oranžiniais plaukeliais. „Keliai“ ir kojos oranžinės spalvos kaip B.smithi, tačiau karapaksas (galvakrūtinė) beveik visiškai oranžinė. Tai ir yra pagrindis šių vorų skirtumas. 

Charakteris labai ramus ir taikus, nors kartais pasitaiko išimčių ir vorui gali pasireikšti agresija. Dažniausiai šie paukštėdos ginasi mėtydami alergizuojančius plaukelius nuo savo pilvelio. Auginant vorą reikia niekada nepamiršti, kad net ir patys ramiausi gali įkąsti. Šių vorų charakteris keičiasi su kiekvienu išsinėrimu. 

Auginant šį paukštėdą reikalingas 30*25*25 cm dydžio terariumas. Šie vorai gamtoje dienomis slepiasi po akmenimis, plyšiuose arba išraustuose urveliuose, todėl auginant namų sąlygomis reikia bent 7 centimetrų kokoso durpių substrato. Nepamaišys ir nuskelto kokoso lukštas, kuris puikiai tiks kaip slėptuvė. 

Rekomenduojama terariume turėti drėgnometrą ir termometrą. Vietoje termometro galima naudotiir pirmoetrą. Šių prietaisų dėka galėsite stebėti ir palaikyti tinkamas sąlygas jūsų augintiniui. 

Temperatūra šiam paukštėdai reikalinga apie 24-28 laipsnius. Optimaliausia drėgmė 70 procentų. Taip pat suaugusiam individui rekomenduojama terariume visada turėti gertuvėlę. Vanduo visada turi būti keičiamas. Kartą per 3 dienas durpes rekomenduojama nupurkšti drungnu vandeniu. Apšvietimui jokiu būdu nenaudoti dieninių lempučių. Vorams skirtos yra specialios dviejų tipų arba infroraudonos, arba mėnulio šviesos lempos. Taip pat venkite saulės spindulių, vorams jie gali tapti streso ir mirties priežastimi. Norėdami jog jūsų oranžkelis augtų greitai temperatūra terariume neturėtų nukristi žemiau 25 laipsnių ir maitinkite augintinį kartą per 2 dienas. Jei voras maisto kurį jam įdėjote į terariumą nesuėdė per parą, maistą arba jo likučius būtina pašalinkite iš terariumo. Maito likučiai gali prikviesti nelauktus svečius į jūsų augintinio terariumą t.y. pelėsį, grybelį ar erkutes. Maistą reikia rinktis atsižvelgiant į augintinio dydį. Maistas jokiu būdu negali būti didesnis už patį vorą. Puikiai tinka tarakonai, tamsos kirminai, svirpliai. Maitinti patariama kartą ar du kartus per savaitę. 

Paukštėdos priaukinimas yra neįmanomas. Vienintelis naudingas dalykas ką galite pasiekti tai išmokti elgtis su juo taip, jog nekeltumėt jam streso. Kokia jūsų nuomonė apie Brachypelma annitha? Auginate? Norėtumėte auginti? Pasidalinkite savo nuomone ar pastebėjimais komentaruose.

Pasidalinkite