Meksikos ugniakojis paukštėda (Brachypelma boehmei)

Šis straipsnis skirtas supažindinti Jus su Meksikos ugniakoju paukštėda  lot. Brachypelma boehmei. Perskaitę ši straipsnį sužinosite šio voro ypatybes, kaip išsirinkti tinkamą terariumą, kaip įkurdinti savo augintinį ir kokias sąlygas reikia suteikti šiam vorui paukštėdai

Voras Brachypelma boehmei, dar kitaip vadinamas Meksikos ugniakoju paukštėda, yra vienas iš ryškiausių savo rūšies atstovų. Brachypelma boehmei vis labiau populiarėja tarp augintojų. Kadangi jų veisimas nėra labai sudėtingas Lietuvoje šis voras taip pat jau nebėra retenybė. Voras paukštėda gali pasiekti net 18 centimetrų ilgį (matuojant su kojomis). Suaugusio individo kūno ilgis siekia apie 7 centimetrus. Subrendęs Brachypelma boehmei yra labai ryškių spalvų. Pilvelis juodos spalvos su oranžiniais plaukeliais, karapaksas (galvakrūtinė) beveik visiškai oranžinė, o kojos ryškiai oranžinės spalvos. Kontrastingai išsidėliojusios spalvos šiam paukštėdai suteikia labai neįprastą išvaizdą.

Meksikos ugniakojai paukštėdos yra labai taikūs vorai, kartais tik šiek tiek nervingi. Jei jiems kažkas nepatinka - visada nesikuklindami apmėtys Jus alergizuojančiais plaukeliais nuo savo pilvelio. Kartais būna jog net uždarant terariumo dangtelį voras nusišukuoja alergizuojančius plaukelius. Remiantis asmenine patirtimi galiu sakyti, kad šie vorai nervingumu pasižymi labiau nei kiti jų gentainiai.

Brachypelma boehmei yra ilgaamžiai. Patelės rūšies šios gyvena net iki 20 metų, patinai apie 3-4 metus.

Gamtoje šie vorai gyvena Meksikos pusdykumėse. Jie rausia gilius urvus, kuriuose praleidžia dienas. Iš savo urvų išlenda tik sulaukę nakties ir išsiruošia į medžioklę. Taip pat dienomis šie paukštėdos slepiasi po akmenimis ar  medžių šaknimis. Apskritai šie vorai yra naktiniai, todėl dienomis būna iš vis neaktyvūs ir suaktyvėja tik dienai einant į pabaigą ir ypač aktyvūs tampa nakties metu. Norint stebėti šio augintinio gyvenimą rekomenduojama terariumą apšviesti naktinės šviesos arba raudonos šviesos lempomis.

Kadangi šie vorai yra antžeminio tipo, jiems tinkamiausias terariumas būtų horizontalus.  Minimalus rekomenduojamas terariumas: ilgis 30cm, aukštis 25cm, plotis 25cm. Dugną reikėtų padengti bent 5 centimetrais substrato, geriausiai tinka kokoso durpės. Jos puikiai išlaiko drėgmę. Būtinai terariume reikia padėti bent vieną slėptuvę.  Tam puikiai tinka dekoratyvinės slėptuvės bei natūralios šakos, kelmai ar žievės. Voras gyvens ir neturėdamas slėptuvės, tiesiog jam tai gali būti streso priežastimi.

Optimaliausia rekomenduojama temperatūra 25-27 laipsniai. Geriausia tinkama drėgmė apie 70-75 procentus. Šie vorai nėra labai lepūs temperatūrai ir drėgmei, bet nukritus drėgmei žemiau nei 70 voro spalvos nebebus tokios ryškios.

Norėtųsi pabrėžti, kad šis voras savo spalvomis nepradės žavėti iš karto jei auginsite mažiuką. Pradžioje  Brachypelma boehmei voriuko kojos bus padengtos balkšvais plaukeliais, kurie palaipsniui rausvės. Ryškiausios spalvos pas vorą susiformuos tada, kai voras drąsiai galės pakovoti už save.

Norint, kad mažo voriuko augimo tempas būtų greitas reikia palaikyti optimalią 25 laipsnių temperatūrą ir šerti mažesniu nei voras maistu vieną kartą per tris keturias dienas. Kaip maistas puikiai tinka zoofobuso lervos, milčiai, svirpliai, tarakonai. Suaugusius individus maitinti reikia rečiau. Puikiai tinka kartą per savaitę.

Ką Jūs galvojate apie Meksikos ugniakojį paukštėdą? Kokius norėtumėte  auginti paukštėdas? Savo atsakymus drąsiai rašykite komentaruose !

Pasidalinkite