Metalikos voras (Poecilotheria metallica)

Ne vieno tarantulų augintojo svajonė savo kolekcijoje turėti Metalikos vorą. Nenustebtume net jei šis paukštėda papirktų ir sunkiojo roko grupės „Metallica“ fanų širdis!

Metalikos voras pirmą kartą buvo pastebėtas 1889 metais, tačiau iškart dingo iš akiračio. 2013 metais jis buvo iš naujo atrastas, o tarantulų augintojams toks egzempliorius kolekcijose tapo siekiamybė. Apsigaubęs mėlyno metalo rūbu, dar žinomas kaip Gučio ornamentinis voras (Gutis – regionas Indijoje), Gučio safyras, voras povas, šis tarantulas yra viena išraiškingiausių ir be abejonės, gražiausių paukštėdų pasaulyje. Tikriausiai tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl ši rūšis stovi ant išnykimo ribos ir Metalikos vorų eksportas yra draudžiamas. Spėjama, kad laisvėje jie gyvena tik 100 kv. kilometrų miškingoje teritorijoje Indijoje, kurioje vyksta intensyvūs miškų kirtimo darbai. Metalikos vorai gyvena medžiuose, įvairias skyles panaudodami kaip slėptuves nuo dienos šviesos ir plėšrūnų. Vyraujanti temperatūra ten yra 25oC laipsniai šilumos ir 70–80% drėgmė.

Nelaisvėje reikėtų paisyti panašių temperatūros ir drėgmės rodiklių. Pastoviai 25oC laipsnių temperatūrai palaikyti labai pagelbės termo kabelis. Termometras-hidrometras leis operatyviai reaguoti į drėgmės ir temperatūros pokyčius. Per didelė sausra ar drėgmė, tokiam augintiniui gali sukelti ne tik stresą, bet ir rimtas sveikatos problemas ar net mirtį. Gera oro ventiliacija terariume taip pat prisidės prie jūsų augintinio gerbūvio. Augintojas atidžiausias turėtų būti tarantulo nėrimosi laikotarpiu.

Jei jau nusprendėte įsigyti tokį retą augintinį, skirkite pakankamai dėmesio ir malonios jam aplinkos sukūrimui. Metalikos vorą derėtų įkurdinti aukštesniame terariume, kuriame jie galėtų ropinėti medžio žieve ar kitais nuožulniais paviršiais bei už jų slėptis. Turėkite omenyje, kad tai turi būti stabilios ar pritvirtintos medžiagos, kad jos virsdamos jo nesužeistų. Rekomenduojamas terariumo aukštis galėtų būti 35 centimetrai, o ilgis ir plotis po 25 centimetrus, tačiau papildomi 5 centimetrai į visas puses nepakenks. Taip pat vertėtų turėti omenyje, kad šie vorai yra žinomi kaip pabėgimo meistrai, taigi dangtis ant terariumo yra būtinas. Substratui puikiai tiks kokoso durpės. Gylis čia nėra tiek svarbus, nes Metalikos vorai urvelių nerausia – 5 centimetrų kokoso durpių pakaks.

Metalikos vorai pasižymi puikiu apetitu. Jų meniu, kaip ir kitų paukštėdų, sudaro vabzdžiai – tarakonai, svirpliai, taip pat pelių jaunikliai.

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra, ar galima Metalikos vorą imti į rankas? Turint omenyje, kad jų įkandimas yra nuodingas ir be gydytojo pagalbos galite ir neišsiversti, taip pat tai, kad tai yra sąlyginai greitas ir agresyvus voras – imti į rankas jį galite tik jei mėgstate riziką, kitu atveju, verčiau pasigrožėkite savo augintiniu per terariumo stiklą. Patyrę augintojai netgi pasakoja, kad valydami terariumą jie įdeda indą į vonią, voras pasprunka, o per naktį vėl randa kelią namo, o augintojai išvengia kontakto su tarantulu.

Šis gyvas brangakmenis yra rezervuotas tik patyrusiam augintojui, pasiryžusiam investuoti nemažai pinigų ir dėmesio. Tai yra vienas brangiausiai kainuojančių tarantulų, o jų jaunikliai egzotinių gyvūnų rinkoje neretai kainuoja brangiau už suaugusiems tarantulams būdingas kainas.

Pasidalinkite