Naminis voras paukštėda. Kaip išsirinkti ?

Šitame straipsnyje papasakosiu kaip išsirinkti vorą paukštėdą, į ką atkreipti dėmesį,išvardinsiu rūšių ypatybes.

Naminis voras paukštėda nėra paprastas namų augintinis. Čia ne žiurkėnas ar triušiukas, kurį galima paglostyti ir paimti į rankas, ir tai ne laikinas užsiėmimas. Vorų paukštėdų patelės gyvena net iki 20 metų, taip kad turite į tai atsižvelgti.

Bet taip pat voras paukštėda yra iš tų augintinių,kurie reikalauja labai mažai dėmesio ir užima mažai vietos.

Kaipgi išsirinkti sau vorą paukštėdą? Galima pirkti jau užaugusį arba jauną. Kiekviename iš jų yra savų pliusų ir minusų.Jeigu Jūs nuspręsite pirkti suaugusį vorą, tai Jūs tiksliai žinosite jo lytį. Patinai gyvena apie 3-5metus, patelės 15-20 metų. Patinai yra agresyvesni už pateles ir gali būti šansų, jog po metų jis mirs. Taigi, jei nusprendėte pirkti suaugusį vorą paukštėdą, tai tegul tada būna patelė.

Jeigu nusprendėte pirkti jauniklį vorą paukštėdą, tai nenustatysite jo lyties.Turiu omenyje vorą dydžiu su kojom 2-3 cm. Mažas voras paukštėda greitai auga ir dažnai neriasi. Kai prasideda nėrimasis, voras gulasi ant nugaros ir iš jo išlenda lyg antras voras, bet jau gal kokį pusantro ar du kartus didesnis.Tai vyksta todėl, kad vorai paukštėdos turi išorinį skeletą ir auga viduje.

Jūs iš mažo voriuko užsiauginsite didelį vorą paukštėdą. Tai primena žaidimą Tamagochi (kai augini gyvūnėlį nuo mažumės). Taip pat galima kolekcionuoti jų išnaras ir palyginti kiek jis užaugo.

Pradedantiesiems aš rekomenduoju sužinoti apie šias rūšis : Avicularia(labai gražūs vorai paukštėdos, spalvingi, bet bailiukaiir lepus); Brachypelma (gražūs, plaukuoti, bet tingūs); Grammostola (gražūs, plaukuoti, bet ne ryškūs); Nhandu (labai ramūs, gražūs ir pakankamai dideli vorai paukštėdos).

Jie labai tinka pradedantiesiems naujokams, bet turiu perspėti Jus, kad kai jie ginasi, pradeda į Jus mesti savo plaukelius, kurie Jums gali sukelti alergiją. Jūs turite būti dėmesingi,kad tie plaukeliai nepatektų Jums į akis. Visada plaukite rankas karštu vandeniu ir muilu po kontakto su savo augintiniu.

Terariumas tiktų 30x25x25 cm. Laikykite taip,kad nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai. Dugną užpildykite kokoso durpėmis ~5cm. Voras paukštėda tada galės sau pasidaryti slėptuvę ir bus drėgna. Gruntą purškite 1 kartą kas 3-4 dienas. Prie didelio drėgnumo gali daugintis bakterijos, ir Jūsų augintinis susirgs. Geriausia sulaukite, kol gruntas visiškai išdžius.

Maitinti jaunus vorus paukštėdas galite 1 kartą kas 3-4 dienas, suaugusius – 1 kartą kas dvi savaites – pagal jų dydį žiūrite ir maisto dydį. Tinka milčiaus kirminai; marmuriniai tarakonai; svirpliai; lervos. Maistas būtinai turi būti gyvas. Žiūrėkite, kad taip pat turėtų švaraus vandens,jį kiekvieną dieną keiskite.

Pasidalinkite