Pieninė gyvatė (Lampropeltis triangulum)

 Pieninė gyvatė (Lampropeltis triangulum)  


Jei vyktų gyvačių grožio konkursas, jo nugalėtoja neabejotinai taptų savo subtiliu dailumu ir išskirtinėmis spalvomis kerinti gražioji Pieninė gyvatė.  Lampropeltis triangulum stebina ypatingu ryškumu ir skaistumu, bei bene visomis vaivorykštės spektro spalvomis - įvairių atspalvių raudona, rožine, oranžine, bordo, geltona, pieno baltumo ar mėlyna. Stebint Pieninę gyvatę, susidaro įspūdis, kad prieš jus ne gyvas padaras, o tikrų tikriausias meno kūrinys. Dėl savo išskirtinės išvaizdos ir nesudėtingos priežiūros, Lampropeltis triangulum netruko užkariauti egzotinių gyvūnų gerbėjų širdis.


 Paplitimas. Elgsena ir Išvaizda.

Lampropeltis triangulum priklauso Colubridae šeimai. Pasaulyje suskaičiuojami net 26 jų porūšiai, kurie vienas nuo kito gana stipriai skiriasi savo dydžiu ir buveinėmis, tad tampa gana sudėtinga juos apibendrinti. Dažniausiai sutinkamas Sinaloae porūšis. Pieninės gyvatės natūralioje gamtoje paplitusios Šiaurės, Centrinėje ir Pietų Amerikoje (nuo Kanados iki Ekvadoro). Gyvena drėgnuose miškuose, netoli vandens telkinių.

Savo išvaizda imituoja nuodingą koralinę gyvatę, tokiu būdu išvengdamos galimų plėšrūnų puolimų. Pieninės gyvatės lengvai pastebimos krūmuose, ant žolės, dėl jau minėtos ryškios išorės. Įdomus faktas - spalvos, kurios puošia Pieninės gyvatės kūną gan retai sutinkamos ne tik tarp gyvačių, bet ir pas kitus stuburinius gyvūnus.
Užauga vidutiniškai iki 60 - 90 cm, tačiau laikomos tinkamomis sąlygomis, gali pasiekti net 150 cm ilgį. Auginamos nelaisvėje, subręsta būdamos 2 metų (patinai kartais ir anksčiau), tačiau gyvenančioms laukinėje gamtoje prireikia ir 3 – 4 metų (patelės subręsta vėliau). Patinėliai nuo patelių skiriasi ne tik greitesne branda, bet ir  ilgesne uodega.


LAIKYMO SĄLYGOS.

Porelei Pieninių gyvačių reikia maždaug 0,3 kv.m. ploto pailgo terariumo. Nerekomenduojama jų laikyti per daug erdviuose būstuose, kadangi gyvūnai gali darytis baugštūs ir atsisakyti ėsti. Nereikėtų persistengti ir įrenginėjant per daug slėptuvių, nes savo augintines tokiu atveju greičiausiai išvysite labai retai. Pieninės gyvatės, kaip ir kitos šios genties atstovės, mėgsta prieblandą, o aktyviausios tampa būtent tamsiuoju paros metu. Natūralioje gamtoje dieną, kaitros metu, jos dažniausiai snaudžia įvairiose slėptuvėse, o suaktyvėja tik saulei leidžiantis, kuomet išlenda trumpam pasišildyti ant įkaitusių akmenų ir leidžiasi medžioklėn. Todėl laikant terariume, būtinai reikia įrengti joms slėptuvę (urvelį) iš medžio žievės, akmenų, vazonėlio ar paprasčausios dėžutės. Į terariumą galite įdėti sausų šakų, akmenų, gėlių ir pan. , taip sukurdami tikrą prerijas imituojantį gyvąjį kampelį savo namuose. Rekomenduojama temperatūra 25-33 °C. Tinkamai temperatūrai palaikyti naudokite šiluminį kabelį, maitinimio pincetą


MAITINIMAS.

 Laikomas nelaisvėje Pienine gyvates rekomenduojama maitinti kuo įvairesniu ir subalansuotu maistu. Maistui puikiai tiks pelytės, žiurkėnai, driežai. Tarp Pieninių gyvačių pasitaiko ir kanibalizmo atvejų, tačiau tai nėra dažnas reiškinys. Lampropeltis triangulum nėra besotės ir niekada nepersiėda. Dažniausiai pilnai pasisotinti savaitei joms užtenka 2-3 pelių. Jei planuojate jas veisti, racioną reiktų pateikti kuo įvairesnį ir maitinti gyvates pilnaverčiu ir kuo kaloringesniu maistu, pvz. naujagimiais peliukais.Pasidalinkite