Raudonakis krokodilinis scinkas (Tribolonotus gracilis)

Jūsų dėmesiui – raudonakis krokodilinis scinkas. Nors šių reptilijų vardas siejamas su krokodilais, jie labiau primena drakonus iš pasakų. Drakonišką išvaizdą jiems suteikia oranžiniai ratilai aplink akis, trikampė galva ir gumbelių juostos ant tvirto ir stambaus tamsiai rudos spalvos kūno.

Tai drovūs sutemų gyvūnai, kilę iš Naujosios Gvinėjos ir Papua Naujosios Gvinėjos. Laisvėje jie dažnai aptinkami po nuvirtusiais medžiais, netoli vandens. Tarp medžių ir žemės jie išsirausia urvelį ir pasistato lizdą. Taip pat šie scinkai vietinių Papua Naujosios Gvinėjos gyventojų neretai pastebimi kokosų plantacijose, įsikūrę tarp išmestų kokoso riešutų kevalų ir atplaišų. Nors šie driežai yra puikūs laipiotojai medžiais, tačiau daugiausia laiko jie praleidžia ant žemės, ieškodami kirminų, lervų ir vabzdžių.

Dėl mažo dydžio (visas kūno ilgis siekia iki 25 centimetrų), unikalios išvaizdos ir gyvenimo trukmės (apie 10 metų), šie driežai yra labai mėgstami egzotinių gyvūnų augintojų nedideliuose JAV didmiesčių butuose.

Paimti ant rankų jie dažniausiai tarsi sustingsta, kartais apsimeta negyvais – laukia akimirkos, kada praeis pavojus. Iš išgąsčio raudonakiai krokodiliniai scinkai netgi gali pamesti uodegą! Taigi dažnai imti juos į rankas nerekomenduojama.

Tinkamoje gyvenamojoje aplinkoje jie būna gana aktyvūs. 40 litrų terariume patogiai įsikurs dvi krokodilinio scinko patelės arba priešingų lyčių scinkai. Du patinėliai kovos tarpusavyje ir kels vienas kitam stresą. 75 litrų terariume galima laikyti 3–4 raudonakius scinkus. Rekomenduojamas drėgmės lygis jų gyvenamojoje aplinkoje – 70–90 procentų. Scinkams maloniausia temperatūra – 23–27oC laipsniai šilumos. Terariumo dugnas turėtų būti padengtas 7–15 centimetrų gylio substratu (pvz. 10 centimetrų hidroponinio molio ir 2–5 centimetrai kiminų samanų, užklotų ąžuolo lapais) su papildomomis floros dekoracijomis. Negili vandens lėkštutė – būtinybė. Kokoso kevalai puikiai tinka kaip slėptuvės, kurios raudonakiui krokodiliniam scinkui yra būtinos. Tokių slėptuvių turi būti bent dvi termoreguliacijai palaikyti – po vieną šiltesniame ir vėsesniame terariumo galuose.

Raudonakių krokodilinių scinkų meniu turėtų būti sudarytas iš įvairių smulkių vabzdžių, kirminų ir lervų (pvz., svirpliai, tarakonai, didieji milčiai, sliekai ir pan.). Neretai gyvas maistas būna vienintelė proga išvilioti driežą iš jo slėptuvės ir juo pasigrožėti.

Pasidalinkite