Raudonasis obuolys (Metasesarma aubryi)

Grėsmingos išvaizdos raudonžnyplis juodagalvis krabas, turintis raudonojo obuolio vardą (angl. red apple crab), pavergia vis daugiau egzotinių gyvūnų augintojų širdžių. Šis nedidelis, 2–2.5 centimetrų sausumos krabas į vandenis keliauja tik išsinėrimui arba padėti kiaušinėlius, tad yra idealus terariumo gyventojas. Jis yra labai vertinamas augintojų dėl krabams nebūdingo gyvenimo būdo ir nesudėtingos priežiūros.

Šie spalvingi vėžiagyviai yra kilę iš Indonezijos mangrovių sąžalynų. Taigi nelaisvėje jiems verta sukurti panašią aplinką. Terariume integruotas termo kabelis padės palaikyti jūsų augintiniui būtiną 22–26oC laipsnių temperatūrą. Patyrę augintojai rekomenduoja 30% terariumo skirti vandeniui, o 70% - sausumai. Sausumoje sukurkite paplūdimio efektą, panaudodami reptilijoms skirtą sudrėkintą smėlį su nuožulniu „krantu“ į vandenį arba jo indą, kuris neturėtų būti gilesnis nei 10 centimetrų.  Šie krabai nėra išrankūs ir toleruoja įvairų druskingumą. Šviežiam vandeniui palaikyti galite įtaisyti nedidelį vandens filtrą. Terariumo aplinką būtina dekoruoti slėptuvėmis, taip pat augalais ir akmenukais. Taip galėsite stebėti savo augintinį terariume įsitaisiusį ant akmenų ar Javos samanų, arba beieškančius maisto – tai įdomiausias reginys augintojams! Nenustebkite, jei pamatysite krabą rausiantį terariumo dugną – akmenukų ir smėlio kalneliais jie bando sau susikurti kažką panašaus į priedangą slėptis. Taip pat derėtų turėti omenyje, kad terariumas turi būti uždengtas, nes šis augintinis būtinai bandys išsiropšti lauk. Vidutiniame terariume rekomenduojama laikyti tik porą krabų. Tai yra savo teritoriją saugantis vėžiagyvis, taigi jei jūsų terariumas nėra pakankamai didelis kelių krabų teritorijoms užimti, tokie augintiniai nuolat kovos tarpusavyje.

Krabai raudonieji obuoliai yra visaėdžiai ir iš esmės gali valgyti bet ką. Laisvėje jie valgo augalus, žuvis ir viską, ką pavyksta rasti. Rūpestingas augintojas savo augintiniui gali pasiūlyti žuvims skirto maisto, žalios žuvies, įvairių vaisių ar daržovių, pvz., obuolio ar bulvės. Norint palaikyti krabo sveikatą ir jo kiauto tvirtumą, rekomenduojama jo maistą apibarstyti kalcio papildais.

Pasidalinkite