Smuikininkas (Gongylus gongylodes)

Šiandien ant egzotinių gyvūnų pjedestalo stoja maestro smuikininkas! Tai stulbinančios išvaizdos maldininkas, dar vadinamas puošniuoju maldininku, indų rožės maldininku arba klajojančiu smuikininku. Šis maskuotės meistras, kilęs iš Indijos ir Šri Lankos. Jo pailgas kūnas primena medinę šakelę su sudžiūvusiais lapais. Kita vertus, suaugusio maldininko kūno forma panaši ir į smuiko instrumentą. Jo kūnas – tarsi smuiko korpusas, galva – smuiko galvutė su varžikliais, o ilgas vabzdžio kaklas – smuiko grifas. „Smuiko“ spalvos varijuoja tarp rudų atspalvių – nuo šviesiausių iki tamsiausių. Šių didelių vabzdžių patinėliai gali skraidyti ir turi plunksnuotas antenas, tačiau yra mažesni už pateles. Jų kūno ilgis apie 9 centimetrus, patelių – apie 10 centimetrų. 6 kartus išsinėrusios ir subrendusios patelės gyvena apie 8–12 mėnesių, o 5 kartus išsinėrę ir subrendę patinėliai savo šeimininką džiugina trumpiau – apie 3–6 mėnesius.

Smuikininkus maldininkus be nerimo galima laikyti grupėse. Sočiai privalgę, jie niekada nepuls vienas kito. 60 centimetrų ilgio, 60 centimetrų pločio ir 90 centimetrų aukščio terariume galite įkurdinti 10 smuikininkų. Vienas smuikininkas jausis komfortiškai 20 centimetrų ilgio, 20 centimetrų pločio ir 25 centimetrų aukščio terariume. Šiuos augintinius nėra paprasta prižiūrėti, tačiau labai įdomu stebėti, taigi įdėtos pastangos atsipirks su kaupu. Laikant juos namuose reikėtų pasirūpinti specialiomis jų gyvenamosios aplinkos sąlygomis. Smuikininkams  reikalinga aukšta temperatūra ir žemas drėgmės lygis. Idealiausia oro temperatūra dieną yra apie 35oC laipsnių karštis, o naktį ji neturėtų kristi žemiau nei 23 oC laipsniai šilumos puikiai tam tiks šildymo kabeliai. Tai prailgins jūsų augintinio gyvenimą. Rekomenduojamas drėgmės lygis – 40–50 procentų. Kartą ar du per savaitę terariume reikėtų papurkšti vandens. Rekomenduojama įrengti terariume ar kitoje gyvenamoje patalpoje hidrometrą, kartu su termometru

Smuikininko dietą sudaro skraidantys vabzdžiai. Tai tykojantis plėšrūnas – skrendančią muselę jis gali pagauti tiesiog ore! Jie nėra linkę vaikytis ropojančių vabzdžių, tad šiukštu, svirplių jiems nesiūlykite. Jaunesni smuikininkai mėgausis vaisinėmis muselėmis, ūgtelėję – musėmis. Pasirūpinkite, kad smuikininkas valgytų kasdien arba kas antrą dieną. Tačiau neįleiskite į terariumą daug muselių, nes pasisotinusiam smuikininkui jos kels stresą.

Pasidalinkite