Taivano Laibauodegis Žaltys (ElapheTaeniura)

Elaphe Taeniura – tai bene didžiausi Žvyniaroplių būriui priklausantys žalčiai kilę iš Taivano. Paplitę  Pietinėje ir Centrinėje Kinijoje, Asame, Birmoje, Tailande, Laose, Vietname ir Taivanyje. Gyvena kalnuotose, miškingose vietovėse. Ši rūšis yra brakonierių objektas, gaudomi dėl odos, tačiau dėl savo įspūdingo dydžio ir išvaizdos Taivaniniai Laibauodegiai yra mėgiami ir roplių augintojų tarpe. Elaphe Taeniura atkeliavo iš Bankoko ir Honkongo, tačiau tuo laikotarpiu nebuvo daug žinoma apie jų šėrimą ir veisimą nelaisvėje. Vienas pirmųjų žmonių, kuris ėmėsi sėkmingo Taivaninio Laibauodegio veisimo ir auginimo buvo mokslininkas Dr. R. Fesser . Jo dėka į Europos kolekcionierių namus atkeliavo Elaphe Taeniura.

Dėl visai nesudėtingos priežiūros ,tai puikus augintinis pradedančiajam egzotinių gyvūnų mylėtojui, tačiau dėl savo agresyvaus charakterio šiuo žalčiu geriau mėgautis pro stiklą.

Išvaizda.

Taivaninis Laibauodegis - labai gražus žaltys, kurio kūnas yra žemės spalvos, nuo geltonai rudos iki alyvinės žalios. Viršugalvis ir kaklas - vienos spalvos. Pilvas gelsvai kreminis. Nuo akies iki burnos kampo yra juodas brūkšnys, o lūpos gelsvai baltos. Ant nugaros rasime juodas dėmelės, kurios susijungia. Šonai išmarginti tamsiomis dėmėmis, kurios pereina į juodus dryžius, tarp kurių galime aptikti ir rudų dryželių. Vienintelis matomas skirtumas tarp lyčių yra tas, kad patinų uodega yra ilgesnė. 

Gyvenimo trukmė - apytikriai 10 - 15 metų. Elaphe Taeniura užauga iki 2,5-3 metrų - išties įspūdingo dydžio žalčiukai, tiesa? Daugiau nuotraukų, galite rasti mūsų Faceboke paskyroje : Nuotraukos

Elgsena.

Didžiąją paros dalį šie žalčiai leidžia medžių šakose. Medžioja antroje paros pusėje. Tai labai judrūs gyvūnai, todėl natūralioje aplinkoje juos labai sunku pagauti. Deja, bet Taivaniniai Laibauodegiai yra itin mėgstamas taivaniečių patiekalas, naudojamas liaudies medicinoje, o iš jų odos gaminami įvairūs gaminiai. Su šiuo žalčiu derėtų elgtis itin atsargiai, kadangi jo temperamentas gali svyruoti nuo romaus iki hiperagresyvaus. Net ir ramūs Laibauodegiai gali susierzinti , jei juos per ilgai laikysite ant rankų, mat jie yra greiti ir ilgesnis mylavimas jiems tiesiog pabosta. Laikant rankose patinus, iš kloakos jie gali  išskirti aitriai dvokiantį muskusinį skystį. Šio skysčio tuoj pat nenuplovus nuo odos, nemalonus kvapas išliks ilgam. Tad, jei jūs ne aštrių kvapų gerbėjas – verčiau nerizikuokite. Taip pat, jei namuose laikote ir kitokius kailį turinčius gyvūnus - prieš imant šį žaltį  būtina nusiplauti rankas. Taivano Laibauodegiai pajutę graužikų kvapą sklindantį nuo rankų, gali ir pulti. 


Laikymo sąlygos.

Elaphe Taeniura yra aktyvūs gyvūnai, tad jiems reikalingas gan erdvus ir aukštas būstas, kad galėtų karstytis medžio šakomis (eglės, pušies, ar kitokios medienos). Tinkamas terariumo dydis - 140x100x60 cm (ilgis x plotis x aukštis) – tokio dydžio „namelyje“ puikiai gali gyventi 2 – 3 suaugę žalčiai. Jei auginsite vieną individą , pakaks ir mažesnio būsto (120x40x50 cm). Terariumas turi būti sandarus, nes radęs tarpą žaltys tikrai paspruks. Terariume reikėtų pastatyti indelį su vandeniu , patartina didesnį – kuo didesnis indas, tuo daugiau drėgmės susidarys .Nors Taivaniniai Laibauodegiai nėra labai drovūs, vis tik jiems reikėtų įrengti tinkamas slėptuves, patartina kelias jų – tokiu būdu jūsų augintinis galės išsirinkti sau tinkamiausią. Temperatūra terariume tūrėtu siekti 22 - 26 °C dienos metu, o naktimis apie 18 °C.  Rekomenduojama terariumo neperkaitinti ir stebėti ,kad temperatūra neperžengtų 30  °C, priešingu atveju, jūsų žalčiukas patirs didelį stresą.


Veisimas.

Taivano Laibauodegiai šiais laikais yra veisiami nelaisvėje. Nuo gruodžio iki kovo mėnesių, terariume reiktų pažemini temperatūrą iki 10-15 °C  - tai padės vykti įvairiems hormoniniams procesams žalčių organizmuose. Elaphe Taeniura poruojasi praėjus vienam mėnesiui po žiemos. Kiaušinius padeda gegužės -birželio mėnesiais (kartais ir vėliau), priklausomai nuo gyvūno gyvenimo ciklo. Kiaušiniai gan dideli - 5 cm ilgio, ir 3 cm skersmens. Paprastai patelė padeda apie  10–15 kiaušių. Inkubacijos temperatūra 27-32 C, o drėgmė -~95% . Po 57-60 dienų išsirita jaunikliai. Tik išsiritę mažyliai siekia 30-45 cm ilgį. Maitinti juos patartina mažais peliukais. Tinkamose sąlygose auginamas jauniklis per metus gali užaugti iki 120 cm.

Maitinimas.

Taivaniniai Laibauodegiai Žalčiai minta savo mėgstamais graužikais (pelytėmis, žiurkėmis),paukščių jaunikliais bei jų kiaušiniais, taip pat ir kitais ropliais.  Tai naudingos ekosistemai gyvūnai.

Kur galima nusipirkti:

Taivanino smailiauodegį žaltį galite įsigytį elektroninėje parduotuvėje staktosvoras.lt, taip pat visą reikiamą įrangą, bei maistą jam. Dėl dėtalesnės įsigijimo informacijos, susisiekite su mumis faceboke, rašykite žinute tiesiogiai www.staktosvoras.ltPasidalinkite