Tigriapilvis paukštėda (Chilobrachys fimbriatus)

Šis straipsnis skirtas paukštėdai Chilobrachys fimbriatus arba dar kitaip vadinamam Indijos tigriapilviui. Straipsnyje bus aprašytas šio voro charakteris, kas gali sau leisti jį auginti ir kam tai nėra rekomenduojama. Sužinosite kiek laiko gyvena, koks terariumas reikalingas šiam vorui, kaip jį įkurdinti. Kokios sąlygos reikalingos šiam paukštėdai ir kuo jį reikia maitinti.

Chilobrachys fimbriatus yra nuostabus pavyzdys urvinių paukštėdų. Gamtoje šie paukštėdos paplitę Indijos tropiniuose miškuose. Jie rausia labai gilius urvelius, kuriuose susisuka lizdus. Voras yra didžiulis slapukas, mažyliai visą dieną praleidžia savo slaptavietėse ir išlenda tik naktimis ieškodamas maisto. Suaugę vorai net 70 procentų savo gyvenimo praleidžia urvuose. Šis voras yra vienas gražiausių savo šeimos atsovų. Suaugusių vorų  pilveliai yra rudai oranžiniai, o karapaksas, galvakrūtinė ryškiai oranžiniai.

Indijos tigriapilvis yra labai agresyvus ir greitas paukštėda. Šis voras yra griežtai nerekomenduojamas naujokams ir jokių būdu netinka kaip pirmasis augintinis. Alergizuojančių paukelių šis voras neturi, bet turi ganėtinai toksiškus nuodus. Nuodų pasekmės žmogaus orgnizmui ganėtinai nemalonios. Tai gali būti traukuliai, galvos svaigulys. Gali sutraukti, sukti rankas bei kojas. Jei kartais susidurėte su šiuo voru ir Jums nepavyko išvengti įkandimo rekomenduojama iš karto kreiptis į medikus. Šis voras prieš kąsdamas įspėja priešą skleisdamas šnypštimo garsą. Jį skleidžia specialiu aparatu, kuris yra po paukštėdos cheliceromis.

Chilobrachys fimbriatus auginimas yra labai paprastas. Auginant mažiukus ir pauglius Jums puikiai tiks 15*15*10 cm išmatavimų terariumas. Būtinai nepamirškite, kad gera ventiliacija yra sveikas oras jūsų augintiniui. Mažyliams reikalingas bent 5 centimetų kokoso durpių substrato sluoksnis, taip pat galima įdėti gabaliuką žievės ar riešutų kevalų. Bus puiki slėptuvė augintiniui. 

Auginant suaugusį individą jam prireiks didesnio terariumo. Rekomenduojamas minimalus 30*30*25 centimetrų. Šių ar individualių išmatavimų terariumus galite įsigyti ir pas mus. Suaugusiam individui taip pat reikės ir daugiau substrato. Rekomenduojamas kiekis apie 7 – 10 centimetrų. Įdėjus šiam vorui slėptuvių, substrato kiekis gali būti ir mažesnis. Taip pat labai svarbi tinkama ventiliacija.

Įdealiausios sąlygos šiam paukštėdai yra 70-80 % drėgmė ir 24-27 laipsnių temperatūra. Suaugę vorai nėra labai jautrūs minimaliems sąlygų pasikeitimams, bet jaunikliam tai gali būti mirties priežastis. Jiems reikia daug daugiau rūpeščio nei suaugusiems individams. Jauniklius rekomenduočiau laikyti 75 procentų drėgmėje ir apie 26 laipsnių temperatūroje. Tuomet jų augimo tempas bus greitas.

Maitinimas problemų nesudarys. Vorai puikiai minta viskuo kas neviršyja jų dydžio. Puikiai tinka tarakonai, svirpliai, zoofobusų lervos taip pat ir mažos varlytės. Nors nėra rekomenduojama dažnai šerti stuburiniais gyvūnais.  Tai viskas ką norėjau papasakoti apie Chilobrachys fimbriatus . Laukių Jūsų klausimų, komentarų ar tiesiog atsiliepimų.  Juos galite rašyti po straipsniu.Pasidalinkite