Žaliojo butelio mėlynasis paukštėda (Chromatopelma cyaneopubescens)

Pristatome jums nuostabių spalvų tarantulą – žaliojo butelio mėlynąjį paukštėdą. Oranžinis pilvo ir ryškių mėlynų kojų derinys palieka neišdildomą įspūdį pirmąkart pamačiusiems šį vorą. Kilęs iš atšiaurių ir sausų Venesuelos Paragvanos dykumų, neveltui šis paukštėda pasižymi ištverme ir atsparumu aplinkos veiksniams. Taigi atlaidumas augintojo klaidoms ir nepakartojamas spalvų derinys šį vorą pavertė puikiu pradedančiųjų domėtis tarantulais augintiniu.

Žaliojo butelio mėlynieji yra greitai augantys, 15–16 centimetrų kūno ilgio tarantulai, kurie savo šeimininkus gali džiuginti apie 12 metų. Tai yra labai baikštūs paukštėdos. Laisvėje prie savo urvelių jie  sumezga tankius, kartais tunelio formos voratinklius, tam, kad apsisaugotų nuo atšiaurių oro sąlygų ar netgi prisiviliotų auką. Nelaisvėje šie tarantulai taip pat yra labai aktyvūs „darbininkai“, tad nenustebkite, jei visą savo gyvenamąjį plotą apraizgytų didžiuliu voratinkliu. Taip pat turėkite omenyje, kad dėl savo baikštumo nerekomenduojama augintojams šių tarantulų imti į rankas. Jų įkandimas yra skausmingas ir gali sukelti alergiją. Kita vertus, iškritęs iš jūsų rankų šis paukštėda gali stipriai susižeisti kūną, o tai gali jums kainuoti nuostabaus augintinio gyvybę.

Renkantis terariumą žaliojo butelio mėlynajam paukštėdai, dėmesį atkreipkite į indo aukštį. Šiam tarantului puikiai tiks 25 centimetrų ilgio, 35 centimetrų aukščio ir 25 centimetrų pločio terariumas. Substratui kaip ir daugeliui tarantulų geriausiai tiks kokoso durpės. Terariume termo kabelio pagalba reikėtų palaikyti 23–28oC laipsnių šilumą. Šis tarantulas yra pripratęs prie sausesnio klimato, taigi ir nelaisvėje nereikėtų perisistengti – rekomenduojama drėgmė – 60 procentų. Drėgmei ir temperatūrai kontroliuoti puikiai pasitarnaus termometras-hidrometras. Prieš įkurdindami savo naująjį augintinį, terariume pastatykite jam kokoso kevalą ar medžio žievės kiautą, kuriame jis galėtų slėptis, kol nenusimegs sau voratinklio.

Žaliojo butelio mėlynieji tarantulai turi puikų apetitą ir netgi gali suvalgyti savo dydžio auką! Taigi tokiam augintiniui galite siūlyti itin didelius vabzdžius. Galite jam kas savaitę patiekti po du Dubijos tarakonus ar kelis svirplius. Išskirtinėmis progomis šiam augintiniui galite pasiūlyti ir pelės jauniklį. Voriukams patiekite maistines museles, ūgtelėjusiems – vabzdžius, ne didesnius nei ¾ voro dydžio.

Pasidalinkite